مشخصات ماسه ریخته‌گری ( ماسه co2 )

ماسه ریخته گری
ماسه co2

ماسه ریخته گری سیلیس فرآوری شده ایست که بعد فرآیندهای خردایش ،شستشو، خشک کردن و دانه بندی قابل استفاده است . با توجه به سایز ماسه ریخته گری در صنایع مختلف علی الخصوص در صنعت ریخته (سبک و سنگین) مورد استفاده قرار می گیرد .

موارد مصرف ماسه ریخته‌گری ( ماسه co2 )

  • صنایع ریخته گری سبک و سنگین
  • تصفیه آب
  • سیمان
  • سندبلاست

آشنایی با مفهوم ریخته گری

ریخته‌گری فن شکل‌دادن فلزات و آلیاژها از طریق ذوب، ریختن مذاب در محفظه‌ای به نام قالب و آنگاه سرد کردن و انجماد آن مطابق شکل محفظه قالب است. این روش قدیمی‌ترین فرایند شناخته شده برای بدست آوردن شکل مطلوب فلزات است. اولین کوره‌های ریخته‌گری از خاک رس ساخته می‌شدند و لایه‌هایی از مس و چوب به تناوب در آن چیده می‌شد. ریخته‌گری در حوزه‌های متفاوت علم، هنر و فناوری مطرح است. به هر میزان که ریخته‌گری از حیث علمی پیشرفت می‌کند، ولی در عمل هنوز تجربه، سلیقه و هنر قالب ساز و ریخته‌گر است که تضمین کننده تهیه قطعه‌ای سالم و بدون عیب است. این فن از اساسی‌ترین روشهای تولید است. به دلیل اینکه بیشتر از ۵۰ درصد از قطعات انواع ماشین آلات به این طریق تهیه می‌شوند. فلزاتی که خاصیت پلاستیک کمی دارند با قطعاتی که دارای اشکال پیچیده هستند، به روش ریخته‌گری شکل داده می‌شوند. انواع ریخته گری از دیدگاه علمی و مهندسی: ۱- ریخته گری تجربی: واحدی است که تولید بر اساس مهارتهای فردی صورت گرفته و مشخصات علوم و فناوری نوین بر آنها حاکم نیست. در این واحدها، رابطه منطقی مواد، فرآیند و خواص چندان مورد نظر نیست. ۲- ریخته گری فنی: در اینگونه واحدها، نتایج علمی و مهندسی محصول معیاری تجربی است. استفاده از روشهای نو، ماشین آلات مدرن و نیمه مدرن در خط تولید از مشخصات این واحدها است. ۳- ریخته گری مهندسی: واحدی است که در آن علوم مهندسی و فناوری در سه زمینه مواد، فرآیند و خواص به کار گرفته می شود. روش های ریخته گری: فرآیند ریخته گری با تولید قالب آغاز می شود که شکل قالب، قرینه و معکوس قطعه ای است که ما نیاز داریم. قالب از مواد نسوز مانند ماسه تهیه می شود. فلز بر به داخل کوره ذوب ریخته می شود تا ذوب شود. سپس فلز مذاب در گودی قالب که شکل قطعه مورد نظر است ریخته می شود. و تا زمان جامد شدن خنک می گردد. نهایتا قطعه فلزی شکل گرفته از قالب جدا می شود. تعداد زیادی از سازه های فلزی که هر روز با آنها سرو کار داریم به روش ریخته گری تولید شده اند. علل این (گستردگی کاربردی در ریخته گری) عبارتند از: ۱- به روش ریخته گری می توان قطعاتی را تولید کرد که هندسه بسیار پیچیده ای دارند و یا دارای حفره های درونی می باشند. ۲- برای تولید قطعات بسیار کوچک و همچنین قطعات بسیار بزرگ از چندصد گرم تا چندین هزار کیلو گرم می توان از این روش استفاده کرد. ۳- این روش از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است. و هدر رفت کمی دارد. فلزات اضافی در هر بار ریخته گری دوبار ذوب شده و استفاده می شوند. ۴- فلز ریخته گری شده ایزو تروپیک است یعنی در تمام جهات دارای خواص فیزیکی و مکانیکی یکسانی است.

آنالیز شیمیایی

Element
sio2
Alo3
Fe2o3
Tio2
Cao
NA2o
K2o
P2o5
Mno
S
L.O.I
Det.Limit unit
93-97%
0.85%
0.59%
0.34%
0.23%
0.08%
0.08%
0.30%
<0.01%
<0.02%
0.45%

قیمت ماسه ریخته گری

برای اطلاع از آخرین قیمت ماسه ریخته گری و لیست قیمت سیلیس از طریق اطلاعات صفحه تماس با زاگرس سیلیس با واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

خرید ماسه ریخته گری

برای خرید ماسه ریخته گری از طریق اطلاعات صفحه تماس با زاگرس سیلیس با واحد فروش تماس حاصل فرمایید.